Gyülekezeti ház szentelése
KÉPGALÉRIA a Gyülekezeti ház szenteléséről

Gyülekezeti ház szentelése

Gyülekezetünkben 2007. november 25-én került sor az egykori Kis Iskola felújítása után a Gyülekezeti ház felszentelésére. A szentelés szép ünnep volt, amely a templomban kezdődött. Ittzés János a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke hirdetett igét a templomi istentiszteleten. Majd az egész gyülekezet átvonult a felújított épüéethez, amelyet Ördög Endre a Veszprémi Evangélikus Egyházmegye esperese szentelt fel a szemerkélő eső közepette. Mindezek után a gyülekezet tagjai a felszentelt épületben a fehér asztalnál foglaltak helyet. A gyülekezet vendégszeretetét sokak áldozatos munkája nyomán élvezhették az ünneplők. Ezúton is köszönjük mindazok munkáját, akik a szentelés utáni vendéglátást előkészítették! Köszönet illeti - ahogyan az a templomi közgyűlésen is elhangzott - Tulok Zoltán kőművest a kivitelezésért, és munkatársát, ifj. Nagy Istvánt, Hári Attilát és munkatársait a víz- és gázszderelési munkákért, valamint Csöngei Krisztiánt és munkatársait a villanyszerelési munákért. Reménységünk, hogy a felújított épületetet értelmes tartalommal tudjuk megtölteni!

Ökumenikus imahét 2006
Lelkészek