Hittantábor 2005

Minden évben, egy Fejér megyei kis faluban, Nagyvelegen rendezzük meg Ifjúsági Hittantáborunkat. Ebben az évben június 20-25-ig tartott. Egy kastély adott helyet e tábornak. Ki-ki kedve szerint sátorozhatott az udvaron, vagy választhatta a kényelmes szobákat. Reggelente reggeli tornán mozgathattuk meg izmainkat. Mindennap izgalmas sport és kézműves programokkal üthettük el az időt. Pl: röplabda foci intercross fafaragás agyagozás selyemfestés. ládamászás

Persze nem maradhattak el a reggeli és esti áhitatok, melyeken új énekeket és Bibliai történeteket ismerhettünk meg. Egyik éjszaka a nagyobbak egy izgalmas éjszakai túrán vehettek részt. Utolsó nap délután egy Bibliaismereti versenyen bizonyíthattuk be tudásunkat, az egész héten olvasott Bibliai történetekből. Utolsó este tábortűznél hirdették ki a bibliaismereti verseny, és az egész héten folyó sátor- és szobatisztasági verseny eredményeit.

*Ebben a táborban örökre szóló barátságok kötődtek és sajnáljuk, hogy csak jövő évben lesz legközelebb. *Írta: Kupovics Beatrix és Biró Annamária**

ÉS A HIVATALOS VERZIÓ:

Idén is megszervezésre került Nagyvelegen a hittantábor!

Egyházközségünkből 26 gyermek vett részt a táborban. Összesen mintegy 80 gyermek gyűlt össze Nagyalásonyból, Nemesszalókról, Bakonyszombathelyről, Bakonycsernyéről és Súrról.

A gyerekeknek tartalmas kikapcsolódást jelentett a reggeli és esti áhítatokon való részvétel, a közös éneklés és imádság, az egyéni bibliaolvasás és a csoportos beszélgetések alkalma.

A mellékelt képek is mutatják, hogy a héten a táborozók tarka délutáni programoknak lehettek részesei. Agyagozás, fafaragás, gyékényfonás, vászonfestés mellett lehetőség nyílt kipróbálni a rég ismert és új sportokat is. Így például nagy sikernek örvendett a röplabda és a foci, de a gyephoki, a ládamászás és az intercross is.

Köszönjük a Magyarországi Evangélikus Egyház Ifjúsági és Gyermekbizottságának a pályázati úton nyújtott támogatást. Köszönjük a Nagyalásonyi Táncsics Mezőgazdasági Szövetkezetnek, hogy utazásunkat segítették. Köszönjük Csikós Józsefnek a hittantábor támogatását. Nem utolsó sorban köszönjük a táborban segítőknek áldozatos munkájukat!

Istennek adunk hálát a hittantábor áldásaiért és kérjük, hogy jövőre is adjon hitet és erőt ennek megszervezéséhez!

Hittantábor 2006
Hitantábor 2007