Gyülekezeti hírlevél

**2007 húsvétra megjelent gyülekezeti hírlevél vezércikke**

HITELES JELENLÉT
Ma a keresztyénségnek, a keresztyén embernek rengeteg kihívással kell megküzdenie. Ha valaki hitét komolyan veszi, akkor szinte nincs olyan nap, amikor ne találná magát szembe olyan problémával, amelyben a világ diktálta megoldások és Isten tanítása ne konfrontálódnának. Nem véletlen szüleménye ez. Istenünk jól látja a mi ilyen jellegű gondjainkat! Tudja, hogy a hitet megélni ebben a világban, egyáltalán nem könnyű. Mégis, a címben megfogalmazott hiteles jelenlét az, amit Istenünk tőlünk elvár ebben a világban, amelybe bölcs döntése nyomán beleszülettünk. A jelenlétet mindenképpen ő ajándékozza nekünk. "Hiszem, hogy Isten teremtett engem ... Testemet és életemet naponként mindennel bőven ellátja és táplálja." ahogyan Luther Márton a Kis Kátéban ír erről. Jelenünket, jelenlétünket csak Istennek köszönhetjük. Nem mi munkáltuk azt ki. Nem mi érdemeljük, nem mi cselekesszük. Isten kegyelme az, amely megadja, hogy itt lehetünk. Jelenlétünk pedig nemcsak azt jelenti, hogy itt vagyunk. Ennél sokkal többet. Hiteles jelentétet, amely hitelesség nem abban áll, hogy mi bármiben is jobbnak tekintenénk magunkat, mint mást. Hiteles jelentétünk azt jelenti, hogy igyekszünk egy hiteltelen világban hitelesek lenni. Mert a sikeres és hiteles szóban csak a rím a közös. Más nem. A hiteles jelenlét pedig nem más, mint a húsvéti ünnepkör történéseinek megélése. Meghalnunk és feltámadnunk kell, ahogyan Krisztus teszi. Meghalnunk a bűnnek, és feltámadnunk az új életre. Hiteles jelenlétünk a mai világban akkor lesz teljes, ha ezt meg tudjuk élni. Hitelességünknek egyetlen záloga az a Krisztus, aki vállalta a megaláztatást és a halált, majd harmadnapon feltámadt a halálból. Krisztus Urunk minden áldozatot vállaló ereje és életre vivő isteni hatalma az, amely megengedi nekünk, hogy egy változó, kihívásokkal teli világban hitelesen jelenítsük meg az általa nekünk adott örök kincset.

Nagy Zoltán

Támogatás lehetősége